O nas

Pytacie, na jakiej zasadzie działamy, poczuliśmy się więc zobowiązani do udzielenia odpowiedzi. Będzie krótko i nudno, a więc naprzód.

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą przyjaciół wspólnie przemierzających ścieżki naszego globu. Interesuje nas w szczególności zachodnia Afryka, ale nie zamykamy się oczywiście tylko w jej kręgu. Arek jest już w drodze od ponad 20 lat, a nie jest przecież wcale taki stary! Po prostu wcześnie go poniosło. Tomek ma na koncie niewiele krótszy staż turystyczny, a jako absolwent geografii potrafi do tego podzielić się z innymi swoją fachową wiedzą. Do tego jajcarz i nicpoń, ale tu nie o tym. Natalia nie ma może dużego doświadczenia, ale za to wielkie serce, jest pełna chęci i zapału, a jej niezmierzone pokłady optymizmu rozpraszają ciemności na naszych ścieżkach.

 

kanary-czy-maroko-podroz-na-jesien

 

Co możemy dla Was zrobić?

Wspólnie podróżując postanowiliśmy podzielić się naszą pasją z innymi, a niektórym po prostu umożliwić start ku Wielkiej Przygodzie. Wyprawy są niekomercyjne, każdy odpowiada sam za siebie, a proponowane aktywności powinniście mierzyć podle Waszych sił i umiejętności. My oczywiście jesteśmy po to, aby pomóc i radzić, mamy bowiem bardzo, bardzo dobre serduszka. Zasada finansowania wyjazdów to „wspólna kasa” – zbierana na miejscu, w rzadkich przypadkach poprosimy o drobną zaliczkę. Tym sposobem możemy dokonać grupowych rezerwacji w hotelu, wykupić grupowe bilety w środkach komunikacji, karty zniżkowe czy też zorganizować wyjazd do Parku Narodowego – jednym zdaniem, w grupie taniej. Jeżeli uda nam się cokolwiek zaoszczędzić, podejmujemy kolejne wyzwania, zwiedzamy więcej, czy też idziemy do aquaparku, nie dopłacając już NIC!!!

Zawsze staramy się zaznaczyć co będzie w ramach „wspólnej kasy” gwarantowane, a co fakultatywne, bo jak to w każdej podróży, scenariusze potrafią się naprawdę szybko zmieniać. Przeloty każdy opłaca na własną rękę (chyba, że jest wyraźnie zaznaczone inaczej), powinniście się również zaopatrzyć w ubezpieczenie od NNW (powinno zawierać przynajmniej koszty leczenia za granicą i transport medyczny do kraju). Zarówno przy zakupie biletów lotniczych, tak w przypadku ubezpieczeń możemy się postarać i pomóc o ile akurat będzie nam się chciało 🙂

 

Co Wy możecie zrobić dla nas?

Na sam koniec o tym, czego wymagamy od Was. Dobrych butów, uśmiechu i ciekawości świata.