Ruta de los Cojones, droga dla prawdziwych twardzieli, swoje imię otrzymała nie bez ważkiej przyczyny. Podniebna ścieżka poprowadzi śmiałków praktycznie samym środkiem klifu Gigantów, śladem nieużytkowanego obecnie akweduktu. Nitka akweduktu na większości trasy przylepiona jest dosłownie do ściany, gdzieś wysoko w urwiskach nadmorskiego klifu. Tylko tam, gdzie góry wyrastają najwyżej i nie było już żadnego możliwego sposobu ich obejścia, przebija się poprzez nie trzema, długimi na kilkaset metrów tunelami. Droga jest wspaniała i emocjonująca, dostarcza zarówno pięknych widoków jak i niesamowitych przeżyć, do jej pokonania jednak niezbędne okazują się stalowe nerwy oraz brak większej wrażliwości na ekspozycję. Nie będzie niczym niezwykłym, gdy pod przemierzającym trasę turystą ugną się nogi, a serce na chwilę przystanie z wrażenia, kilkusetmetrowa otchłań otwierająca się tuż pod nogami i tylko wąska nitka przyklejonego do skalnej ściany, nawet na najbardziej obytym w górach wędrowcu muszą zrobić piorunujące wrażenie. Wielokrotnie stoczycie walkę ze samym sobą, zmuszeni będziecie pokonać lęk i przekroczyć najniebezpieczniejsze miejsca, by na koniec, już z dala, podziwiać jak wielkiej sztuki właśnie się dokonało. Ta droga naprawdę ma MOC!

Długość: ok. 13 km.
Czas przejścia: 7-8 godzin.
Wysokość: trasa rozpoczyna się na wysokości 160 m n.p.m. a kończy na wysokości 500 m n.p.m.
Skala trudności: wysoka.

Ruta de los Cojones, jeden z fragmentów drogi w urwiskach Los Gigantes.
Ruta de los Cojones, jeden z fragmentów drogi w urwiskach Los Gigantes.

W ramach przykładowego programu proponujemy tygodniowy pobyt na Teneryfie, podczas którego oczywiście nie zabraknie zwiedzania, a ukoronowaniem którego będzie przejście podniebnej ścieżki Ruta de los Cojones w urwiskach Gigantów. Możemy zapewnić zakwaterowanie w hotelu lub apartamencie, organizację wszystkich przejazdów środkami lokalnej komunikacji, bogaty program turystyczny (wąwóz Masca, kaldera Las Canadas, najciekawsze miejsca na wyspie), a w trakcie wędrówki dodatkowo kask, uprząż i linę.*
*posiadanie w/w sprzętu nie zwalnia oczywiście od wymogu racjonalnego myślenia

Ze względów bezpieczeństwa na szlak zabieramy jedynie zespoły złożone z dwóch osób po dopełnieniu następujących warunków:
1)Sprzęt: buty trekkingowe, plecak, woda, latarka (cała reszta, jak kaski, uprzęże i lina znajdą się u nas).
2)Papiery: zaświadczenie lekarskie lub potwierdzone własnoręcznym podpisem oświadczenie o braku przeciwwskazań do uprawiania turystyki górskiej i alpinizmu, w czym najważniejsze to brak lęku wysokości, zaburzeń funkcjonowania błędnika itp.
Oświadczenie o znajomości zasad asekuracji podczas wspinaczki. Szkolenie z tego zakresu będzie przeprowadzone każdorazowo przed wyjściem w teren.
Ubezpieczenie od NNW i kosztów leczenia za granicą.

CENA CAŁEGO PAKIETU: 400€
Możemy zorganizować również przejście szlaku Cojones dla osób przebywających już na wyspie w cenie 150€ od osoby.