Z rzeczy pewnych, prócz śmierci i podatków, zaklepany mamy już wyjazd w Prokletije, czyli góry na pograniczu Albanii, Kosowa i Czarnogóry. Wyjeżdżamy na pewno na „majówkę” ale jeżeli pomysł chwyci to nic nie stoi na przeszkodzie aby wrócić tam ponownie latem. Prócz pięknych alpejskich krajobrazów na swoich zdobywców czeka najwyższy szczyt Czarnogóry, zaliczana do Korony Gór Europy Zła Kolata, 2534 m n.p.m. Szczegóły? TUTAJ 🙂

* * *

Zamierzamy także w tym roku rozpocząć serię wyjazdów edukacyjnych, tak w Polsce jak i na Ukrainie, pod roboczym póki co szyldem „Na bojkowskim pograniczu”. W ramach cyklu postaramy się przenieść w przedwojenne Bieszczady, kiedy to bojkowskie osadnictwo rozkwitało po obu brzegach Sanu w efekcie tworząc na tej ziemi niezwykle ciekawą mozaikę kulturową powstałą w wyniku przenikania się kilku co najmniej nurtów narodowych czy wyznań. Odkryjemy co z tego dziedzictwa pozostało po dziś dzień w naszych Bieszczadach a podczas wizyty u naszych wschodnich sąsiadów spotkamy się już nie tylko z historią ale także z żywo praktykowaną bojkowską tradycją.

* * *

Nieustająco zachęcamy do wyjazdów na Teneryfę (oraz inne wyspy kanaryjskie, gdzie organizujemy trekingi, obozy wędrowne i innego typu wyjazdy. Archipelag zachęca do aktywności szczególnie w zimie, temperatura na poziomie morza nawet w styczniu rzadko spada poniżej 18°C. Każdą z siedmiu wysp tworzy wyrastający z oceanicznych odmętów wulkaniczny stożek, spośród których najwyższy, Pico del Teide, liczy sobie aż 3718 m n.p.m. Podsumowując, Kanary to wspaniałe połączenie wody i gór, z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Przykładowe programy wyjazdów znajdziecie tutaj: www.twojaprzygoda.com/category/kanary

* * *

W miesiącach jesienno-zimowych organizujemy też tradycyjne wyjazdy krajoznawcze oraz trekingowe do Maroko, kraju ogromnie ciekawego, różnorodnego i z pewnością wartego odwiedzenia. Najlepszy okres na zwiedzanie to właśnie późna jesień oraz wczesna wiosna, panujące wówczas temperatury są do zniesienia przez przeciętnego Europejczyka (nie różnią się wiele od naszego lata) i zachęcają do wycieczek zarówno w góry jak i na saharyjskie południe. Tylko najwyższe szczyty Wysokiego Atlasu (Dżebel Tubkal, 4207 m n.p.m.) przykryte mogą być już (lub jeszcze) śniegiem, dlatego na wyprawę w najwyższe partie gór warto wybrać się nieco wcześniej (wrzesień/październik).

Sprawdźcie jakie możliwości oferuje Wam Maroko:
www.twojaprzygoda.com/category/maroko

* * *

Pozdrawiamy cieplutko,

Załoga Twojej Przygody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *