[A people] who never enjoy fresh water
And whom the grass of the fields inadequately supplies,
A country you may say ill disposed to bear any fruit,
Where the birds consume iron in their bellies,
A land suffering extreme want of everything…

Luis Vaz de Camões, Os Lusíadas 6, 1572 (6)

Po przekroczeniu wysokiej przełęczy Tizi’n Tichka położonej pośród ośnieżonych często szczytów Wysokiego Atlasu, przed podróżnym otwiera się zupełnie inny świat. Za nami Brama Sahary, największej pustyni świata, rozciągającej się odtąd w szerokim pasie od Atlasu aż po Timbuktu, od Marrakeszu aż do Kairu. Doprawdy trudno sobie wyobrazić, ale na długości 5700 kilometrów rozciąga się tutaj prawdziwe morze kamieni i skał, wszechobecnego żwiru albo rozgrzanego pustynnym słońcem drobniutkiego, złotożółtego piasku formującego malownicze wydmy o wysokości nawet kilkuset metrów.

ait-benhaddou-maroko-marakesz-wyjazdy-wycieczki-podróże-tanie-sahara-wyjazdy-twoja-przygoda-kanary-kanaryjskie-wyspy-treking-trekkingZabudowania kasby w Ait Benhaddou.

DZIEŃ 1. PRZYJAZD DO MARRAKESZU. Zakwaterowanie w hotelu w pokojach dwuosobowych, wieczór na placu Dżema el-Fna.

DZIEŃ 2. ZWIEDZANIE MIASTA. Stara medyna, Medresa Ben Jusufa, muzeum Dar Si Said, Pałac Bahia.

DZIEŃ 3. PRZEJAZD DO M’HAMID NA SAHARZE. Na wieczór.

DZIEŃ 4. ERG CHEGAGA. Przejazd samochodem 4×4 na wydmy Erg Chegaga, najrozleglejszy obszar tego rodzaju w Maroko.

DZIEŃ 5. WIELBŁĄDZIE SAFARI. Na kilka godzin lub na pół dnia. Na dłużej nie polecamy, ale możecie się sami przekonać 🙂 Z doświadczenia wiemy, że najfajniej jest podczas wschodu lub zachodu słońca…

DZIEŃ 6. PRZEJAZD DO MIEJSCOWOŚCI AIT BENHADDOU. Po drodze zatrzymamy się z pewnością w którymś z miasteczek saharyjskiego południa. Zakwaterujemy się jednak w pobliżu Ait Benhaddou w tradycyjnym zameczku. Oczywiście odwiedzimy najbardziej znany zabytek marokańskiej zabudowy, wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury i sztuki ksar.

DZIEŃ 7. POWRÓT DO MARRAKESZU. Zwiedzanie Marrakeszu. Pożegnanie.

Szacowany koszt wyjazdu wynosi 350€ (przy większych grupach będzie taniej, zapraszajcie znajomych!) i obejmuje wszystkie noclegi (w miastach hotel, na Saharze camping), wszystkie przejazdy (autobus, bus, taxi od lotniska do lotniska), wynajem jeepa wraz z przewodnikiem czy też wielbłądów. Bilety lotnicze można nabyć nawet w cenie 300-400 złotych, w zależności od terminu i daty rezerwacji, zazwyczaj w granicach 700-800 złotych). Uwaga! Nie organizujemy wyżywienia, jednak praktycznie zawsze będzie możliwość nabycia ciepłego posiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *