logo-lapy

Muczne 24,

38-713 Lutowiska,

Poland

(0048) 535 008 759

arek@twojaprzygoda.com

Twoja Przygoda czeka na Ciebie!

Chciał(a)byś przeżyć Wielką Przygodę? Nie wiesz jak się za to zabrać?! My wiemy!

Organizujemy imprezy piesze, konne i kajakowe, w kraju i za granicą.

W naszej ofercie znajdziesz również kilkudniowe górskie obozy, tak  stacjonarne jak i wędrowne oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych, wycieczki etnograficzne i szkolenia terenowe.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Twoja Przygoda

Zimowa Przygoda

Spędzimy kilka styczniowych dni w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W programie nie zabraknie ciekawych wydarzeń, takich jak pokaz astronomiczny w Parku Gwiezdnego Nieba a także zajęcia terenowe, w czasie których nauczymy się rozpoznawać tropy dzikich zwierząt. Prócz tego wędrować będziemy po bieszczadzkich szczytach, ale także dolinach. One skrywają bowiem jeszcze wiele tajemnic. Nie zabraknie części etnograficznej, nauczymy się również podstaw topografii i  nawigacji oraz tego wszystkiego, co niezbędne jest do ptzetrwania w trudnym, zimowym terenie - wszystko pod okiem doświadczonego przewodnika Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Wycieczki z przewodnikiem

Polecamy serdecznie organizowane przez nas wycieczki. Chodzimy głównie poza szlakiem, chodzimy do miejsc gdzie diabeł mówi dobranoc, chodzimy z pasją. Wycieczki startują w każdą sobotę o 8 rano, punkt zbiórki najczęściej bywa w Mucznem. Szerszych informacji udzielimy zainteresowanym mailowo lub telefonicznie. W ofercie posiadamy również wycieczki tematyczne (przyrodnicze, historyczne, etnograficzne), warsztaty edukacyjn epodczas których nauczymy się rozpoznawać tropy zwierząt czy warsztaty zielarskie, prowadzimy również wycieczki grupowe, według ustalonego wcześniej programu. Jesteśmy organizatorem wycieczek z przewodnikiem zarówno dla zorganizowanych grup jak i na indywidualne życzenie klienta. PRZYKŁADOWE CENY: WYCIECZKI GRUPOWE – do 50 os. (Tarnica, Bukowe Berdo, Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska, Źródła Sanu, Rawki itd.) 450 zł WYCIECZKI INDYWIDUALNE (również poza szlakiem) – od 350 zł WYCIECZKI TEMATYCZNE (etnograficzne, historyczne, przyrodnicze) – od 500 zł WARSZTATY (zielarskie, rozpoznawanie tropów, botaniczne) - do ustalenia.

Nasza baza

Znajdziecie nas na saaaaamym końcu Mucznego, w lesie 🙂 No, w każdym razie blisko lasu. Jadąc od strony Stuposian koło hotelu skręć w prawo w boczną drogę do wsi (UWAGA! znak zakazu wjazdu NIE DOTYCZY gości), po czym kieruj się jeszcze kilkaset metrów prosto, od momentu kiedy skończy się asfalt, pozostało Ci nieco ponad 100 metrów. Nasz zakątek to spokojne miejsce na uboczu, do którego docierają tylko nieliczni Turyści. u nas możesz śmiało parkować (25 zł za dzień), tak, kamper także się zmieści (jeśli nocujesz to będzie trochę drożej), znajdzie się miejsce na namiot (20 zł/osoba), a nawet kilka (dogadamy się). Mamy już prąd, także można się spokojnie doładować. Nieustająco mamy ognisko, przy którym gramy i śpiewamy. Do strumienia jest może 50 m, toaleta typu toi-toi znajduje się w podobnej odległości. Ludzie z instrumentami są zawsze mile widziani, nic tak nie łączy jak wspólne muzykowanie. Chcesz poczuć klimat Bieszczadów? Nie mogłeś trafić lepiej!

Jak zapisać się na wycieczkę?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris tempus nisl vitae magna pulvinar laoreet. Nullam erat ipsum, mattis nec mollis ac, accumsan a enim. Nunc at euismod arcu. Aliquam ullamcorper eros justo, vel mollis neque facilisis vel. Proin augue tortor, condimentum id sapien a, tempus venenatis massa. Aliquam egestas eget diam sed sagittis.

Co zabrać w góry?

Po pierwsze, buty. Nie muszą być wcale za miliony monet, jednak dobrze by były mocne i wygodne, obuwie typu adidasy może niestety nie wytrzymać trudów przedzierania się przez las. Buty nie powinny być w żadnym wypadku zupełnie nowe, wędrówka może okazać się wówczas wyjątkowo uciążliwa. Polecamy obuwie trekingowe.

Po drugie, plecak. Dobrze aby był wygodny, pas biodrowy będzie dodatkowym atutem. Na jednodniową wycieczkę nie ma potrzeby zabierania wielkiego plecaka, 25-30 litrów powinno w zupełności wystarczyć. Warto zwrócić uwagę aby plecak wyposażony był w wodoodporny pokrowiec, w innym wypadku warto zaopatrzyć się przynajmniej w mocny worek na śmieci.

Co do plecaka? Najważniejsza zasada: do plecaka NIE ZABIERAMY wszystkiego.

✓ Kurtka przeciwdeszczowa, bluza czy polar nie ważą wiele a w razie potrzeby zapewnią niezbędny komfort. Czapka i krem z filtrem UV też bywają niezwykle przydatne. Fajnie mieć jakieś klapki czy sandały, istotne przy przekraczaniu potoków. Naładowany telefon, nóż czy scyzoryk, zapalniczka i fotograficzny aparat dopełnią ekwipunku.

✓ Latarka, najlepiej typu czołówka, to najlepszy przyjaciel podczas każdej wędrówki. Docenisz go dopiero wtedy, gdy przypadkiem zrobi się ciemno. Przed wyjściem zawsze sprawdź stan baterii, zabierz też ze sobą komplet zapasowych.

✓ Dla orientacji w terenie, ale i jej nauki, istotna jest mapa topograficzna (dostępne w naszym sklepiku) oraz kompas. Kompas najlepiej mieć swój (każdy działa tak samo, ale wyglądają nieco inaczej więc fajnie, przynajmniej na początku, korzystać z jednego modelu). Jeżeli nie posiadasz jeszcze własnego możesz wypożyczyć u nas. I nawet jeśli nie do końca wiesz jak się nim posługiwać, dowiesz się tego z pewnością podczas naszej wycieczki.

✓ Przydatne mogą okazać się kije trekingowe, znacznie ułatwiające wędrówkę poprzez równomierne rozłożenie ciężaru na różne partie ciała.

✓ Apteczka to nie tylko gadżet, szczególnie w przypadku wycieczek terenowych. Zawsze może się coś przydarzyć jednak wspólnymi środkami każdego z uczestników możemy poradzić sobie nawet w trudnej sytuacji. W skrócie, każdy nosi trochę, ale to trochę daje w efekcie wystarczającą ilość. Nie masz apteczki? To nic. U nas możesz zaopatrzyć się w wyposażoną w podstawowe środki opatrunkowe apteczkę w rozsądnej cenie.

✓ Jeżeli przyjmujesz na stałe jakieś leki, to dobrze jeśli będziesz miał je przygotowane i opisane w osobnym opakowaniu a o ich stosowaniu poinformujesz przewodnika na początku wycieczki. Podobnie jest w przypadku ewentualnych chorób, alergii czy przebytych kontuzji, taka informacja pozwoli lepiej przygotować wycieczkę i uniknąć ewentualnych nieprzyjemności.

✓ Dwa litry wody na osobę to absolutne minimum na każdej wycieczce. W upalne dni będzie to oczywiście więcej. Weź ze sobą również kanapki na śniadanie oraz przegryzki na CAŁY DZIEŃ. Dobrym pomysłem są np. kabanosy, orzechy, bakalie, słodycze czy czekolada, około 200-250 g na osobę. Do cywilizacji wracamy zazwyczaj późnym popołudniem (18-19), w trakcie wycieczek jednodniowych nie gotujemy zazwyczaj obiadu (no chyba że macie taką potrzebę, obiad z ogniska uzgadniamy indywidualnie).

✓ Pomimo tego, że Straż Graniczna jest poinformowana o odbywającej się wycieczce, KONIECZNIE zabierz ze sobą ważny dokument tożsamości. Pozwoli to uniknąć zajmującej czas procedury potwierdzania danych w przypadku ewentualnej kontroli.

Nowosci

Bawiliśmy się świetnie! To były niezapomniane przeżycia! Polecam Arka i Twoją Przygodę!
Monia Kowalska
Podróżniczka